Rozgrywka w Pac-Man jest bardzo prosta. Głównym celem jest zdobycie jak największej ilości punktów w pojedynczej rozgrywce. Aby tego dokonać, będziemy musieli przeprowadzić naszą postać przez zawiłe labirynty, pożerając przy tym punkty. Gdy uda nam się zdobyć je wszystkie, przechodzimy do kolejnego ekranu.
Aby nieco skomplikować i urozmaicić zabawę, pojawiają się duchy: kolorowe stworzenia, które będą nas ścigać i zabiją naszą postać, jeśli uda im się jej dotknąć. Jednakże, gdy pożremy jeden z punktów specjalnych, nasza postać zyska zdolność pożerania ich przez ograniczony czas (dodając dodatkowe punkty). Wreszcie, wiśnie są specjalnym przedmiotem, który również będzie zdobywał punkty.
Pacman online pozwala na sterowanie trzema postaciami: Pacmanem, Panią Pacman i Ciasteczkowym Potworem. Ponadto można wybrać wersję turbo, która przyspiesza rozgrywkę w tej klasycznej grze.
Google Pac-Man został wydany 21 maja 2010 roku, aby upamiętnić trzydziestą rocznicę powstania oryginału. Google Pac-Man po raz pierwszy pojawił się na stronie głównej wiodącej wyszukiwarki internetowej. Była to wersja bez dodatków i całkowicie wierna oryginałowi, w którą można było łatwo grać za pomocą klawiszy strzałek na klawiaturze. Odniosła wielki sukces, bawiąc znaczną liczbę użytkowników.
Ponadto mamy inne wersje Pacmana, takie jak Ms. Pac-Man, Pac-Man 3D RTX czy Pac-Xon Deluxe.
Toru Iwatani, japoński projektant gier wideo, jest twórczym ojcem Pac-Mana. W czasie, gdy Pac-Man został wydany (22 maja 1980 roku), Toru pracował dla jednego z największych nazwisk w branży, dewelopera Namco. Początkowo oprogramowanie działało na jednym z tradycyjnych automatów arcade. W latach 80. zdobył rekord Guinnessa dla najbardziej udanej gry wideo w historii.
Następnie Pacman doczekał się niezliczonych wersji i adaptacji na najróżniejsze platformy. Dziś można się nim cieszyć na telefonach komórkowych, komputerach, konsolach przenośnych i stacjonarnych, aplikacjach telewizyjnych...
Prawie każdy z nas grał w którąś z gier Pac Man. A nawet ci, którzy tego nie zrobili, są w stanie zidentyfikować najważniejsze cechy jego uniwersum. Poza grą wideo jest ikoną kultury popularnej, regularnie pojawiając się w liniach odzieżowych, wydarzeniach niemal każdego rodzaju, filmach i serialach telewizyjnych. Uroczego żółtożercę można było zobaczyć w prezentacji Igrzysk Olimpijskich (Tokio 2020), w kilku odcinkach Simpsonów czy w drugiej odsłonie Strażników Galaktyki.